
W kursie „Jak przestać (bezmyślnie) jeść słodycze” zebrałam najskuteczniejsze techniki odzyskiwania kontroli nad jedzeniem słodyczy oraz praktyczną wiedzę z zakresu psychodietetyki i psychologii, która pozwoli Ci uwolnić głowę od natrętnych myśli. Zaprzestanie bezmyślnego jedzenia słodyczy nie oznacza, że musisz wyrzec się ich do końca życia. Na kursie pokażę Ci, jak racjonalnie włączać słodycze do diety i zerwać z dotychczasowym rygorem.
Materiały zawarte w kursie nauczą Cię samodzielnego radzenia sobie z problemami i szukania rozwiązań, które są dopasowane do Ciebie. Dzięki temu będziesz trafnie rozpoznawać wszystkie symptomy, które zwiększają ryzyko jedzenia słodyczy i będziesz umiała sobie z nimi radzić, nie dopuszczając do objadania się.
CZYM SĄ ZACHCIANKI
Skąd się biorą oraz jak działają zachcianki
JAK RADZIĆ SOBIE Z ZACHCIANKAMI
Przykłady skutecznych strategii przejmowania kontroli nad myślami
JAK WPROWADZIĆ TE ZASADY W ŻYCIE
Przykłady wykorzystania tych strategii w różnych codziennych sytuacjach
SYMULACJE MENTALNE I ODRACZANIE GRATYFIKACJI
Skuteczne sposoby na odmówienie sobie słodyczy
SKĄD BIERZE SIĘ STRES
…oraz jak zmniejszyć jego natężenie i lepiej radzić sobie z napięciem
JAK RADZIĆ SOBIE JEDZENIEM POD WPŁYWEM STRESU
Przykłady skutecznych strategii odzyskiwania kontroli nad jedzeniem w momencie stresu
JAK WPROWADZIĆ TE ZASADY W ŻYCIE
Przykłady wykorzystania tych strategii w codziennym życiu.
CZYM JEST JEDZENIE ZEWNĘTRZNE
i w jaki sposób przeszkadza nam w odzyskaniu kontroli nad słodyczami
CO ZROBIĆ, ABY NIE JEŚĆ SŁODYCZY WYCHODZĄC NA MIASTO,
będąc na wyjeździe lub na rodzinnych uroczystościach
JAK ROZMAWIAĆ Z BLISKIMI O SŁODYCZACH
(i co zrobić, aby nie kazali nam ich jeść)
JAKIE ZAMIENNIKI CUKRU WARTO WYBIERAĆ
CO ZROBIĆ, KIEDY MASZ OCHOTĘ NA SŁODKI SMAK
a nie chcesz zjeść nic słodkiego
CZYM ZASTĄPIĆ SŁODYCZE
tak, aby czuć się równie usatysfakcjonowanym
Po szkoleniu poznałam przyczyny swoich problemów i działać inaczej niż dotychczas – zwolniłam, przestałam się zadręczać negatywnymi myślami, dałam i daje sobie czas. Dzięki temu częstotliwość napadów objadania się zmniejszyła. Zmniejszyła się też ilość dręczących myśli, zyskałam świadomość i zniknął wstyd! Przyznałam się w końcu do tego, że moja relacja z jedzeniem była zaburzona i teraz nie wstydzę się o tym mówić.
Ćwiczenia zawarte w szkoleniu, kreatywne pomysły na radzenie sobie w sytuacjach większej chęci na słodycze to strzał w 10! To szkolenie nie tylko zawiera wiedzę, ale jednocześnie uczy życia.
Moim problemem był brak kontroli nad ilością słodyczy, kiedy już po nie sięgnęłam. Jak zaczynałam to musiałam zjeść wszystko. Tak jakby nie mogło poczekać na następny dzień…
Twoje szkolenia i kursy wyróżniają się tym, że podchodzisz od strony przyczyny a później podpowiadasz opcje które mogą to rozwiązać.
Dziękuje bardzo za ogrom wiedzy jaką przekazujesz, a przede wszystkim zmianę podejścia u mnie na rzeczy, na które mam wpływ i te które, na które nie mam wpływu. Dzięki temu te drugie nie zabierają mi już tyle energii i czuję się silniejsza, co pomaga w kontroli zachowań jak i wyborów żywieniowych.
Do podjęcia kursu skłoniło mnie moje codzienne jedzenie słodyczy i ich ilość. Codziennie jadłam coś słodkiego. Teraz staram się ograniczać. Ale zdarzało się że całą paczkę ciastek pochłaniałam.
Ogólnie podoba mi się sposób Twojego przekazywania wiedzy. Poza tym najbardziej podobał mi się moduł drugi o stresie.
Zmieniło się to, że uwolniłam się trochę od poczucia winy, że te słodycze w ogóle jem.
Zrozumiałam że po prostu znajdę na nie miejsce. Tylko trochę mniejsze, w sensie ilości. Bo przecież nie musi to być wszystko albo nic. W sensie nie na 100%. I to chyba najważniejsza rzecz jaka do mnie dotarła.
Zrozumiałam że to zmiany, które przychodzą stopniowo, że system 0:1 nie zadziała, i że kostka czekolady nie jest zła, sama w sobie, to ja decyduje o tym kiedy i w jakiej ilości zjem słodycze!
Monika K.
Uczestniczka kursu
Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk
Dietetyczka, psychodietetyczka, autorka bloga www.wiem-co-jem.pl
Kiedyś odmówienie sobie słodyczy było dla mnie nierealnym wyzwaniem. Gdy zaczynałam się odchudzać, wydawało mi się, że przez jakiś czas może i będzie dobrze, ale w końcu i tak polegnę i najem się czegoś słodkiego. Dlaczego?
Ponieważ przez 18 lat swojego życia słodycze jadłam niemal codziennie i nie wyobrażałam sobie bez nich życia.
Jednak znalazłam sposób, aby to zmienić. Dziś potrafię panować nad swoimi zachciankami, a od 3 lat z powodzeniem uczę tego innych. Z mojej metody skorzystało ponad 800 moich pacjentów, ponad 15 tysięcy uczestników moich transmisji live i ponad 115 tysięcy stałych czytelników mojego bloga.
W trakcie kursu nauczę Cię najskuteczniejszych technik odzyskiwania kontroli nad procesem jedzenia i pokażę Ci, jak radzić sobie z zachciankami.
I nie, nie będę mówić o tym, że słodycze są „beee” i nie wolno ich jeść. Nauczę Cię co zrobić, aby jeść je tylko wtedy, kiedy Ty tego chcesz, a nie zawsze, kiedy są w pobliżu.
Kilogramy spadły, mimo że nie wyrzekłam się słodyczy na zawsze. Ty też tak możesz!