kurs online

Psychodietetyka w praktyce

Poznaj tajniki psychologii odchudzania i uzyskaj trwałe efekty u siebie lub swoich pacjentów (bez diet i efektu jo-jo).

Zobacz film o kursie:

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

Jesteś dietetykiem

i chcesz uzyskiwać lepsze efekty wśród swoich podopiecznych, dzięki psychologicznemu podejściu do diety. Przekonaj się, że już niewielka zmiana w prowadzeniu rozmowy może wpłynąć na wzrost motywacji u Twoich podopiecznych.

Jesteś studentem dietetyki

i czujesz, że na studiach jest za mało praktyki i wiedzy na temat tego, jak rozmawiać z przyszłymi pacjentami. W trakcie szkolenia poznasz praktyczne i skuteczne metody prowadzenia rozmowy, dzięki którym szybciej odnajdziesz się na rynku pracy.

Jesteś trenerem

i chcesz nieść pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u swoich podopiecznych. Pracujesz z klientami, ale masz wrażenie, że Twoje wysiłki idą na marne przez ich złe podejście do diety? Naucz się wydobywać i wzmacniać motywację, która pomoże Twoim podopiecznym
osiągnąć założone cele.

Po zakończeniu kursu będziesz wiedzieć:

Ikona mózgu
W jaki sposób tworzą się Twoje myśli, przekonania i emocje oraz jak funkcjonuje Twój umysł.
W końcu każde odstępstwo od diety poprzedza myśl, aby to zrobić. Znając zasady, na podstawie których powstają procesy myślowe, będziesz w stanie przejąć nad nimi kontrolę i nie ulegać pokusom. Nie znając tych mechanizmów – znów możesz skusić się na podjadanie, mimo że bardzo tego nie chcesz.
W jaki sposób krok po kroku postępować w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem.
Dzięki temu będziesz w stanie pomóc sobie lub swoim pacjentom, przekazując im sprawdzone sposoby postępowania, oparte na rzetelnej wiedzy naukowej. W innym przypadku podejmowanie prób i błędów może Ci zając znacznie więcej czasu i energii.
W jaki sposób krok po kroku postępować w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem.
W jaki sposób skutecznie motywować siebie i innych do wprowadzania zmian oraz jak budować trwałe nawyki na lata.
W jaki sposób skutecznie motywować siebie i innych do wprowadzania zmian oraz jak budować trwałe nawyki na lata.
Poznasz dwie najskuteczniejsze techniki motywowania, które są stosowane w ośrodkach zdrowia na całym świecie oraz kompletny schemat procesu zmiany i budowania nawyków wraz z informacjami, co zrobić, aby przejść z jednego etapu do kolejnego.
W kursie online „Psychodietetyka w praktyce”
wyselekcjonowałam najbardziej praktyczną wiedzę z zakresu psychologii odchudzania i dietetyki. Dzięki niej zrozumiesz co naprawdę jest przyczyną przybierania na wadze i dowiesz się, jak planować proces odchudzania, aby był trwały i skuteczny.

Plan szkolenia

Wstęp do psychodietetyki

Moduł 1
Czym jest psychodietetyka i jak może nam pomóc, czym różni się od dietetyki oraz dlaczego każdy dietetyk powinien znać podstawy psychologii.

Zmiana nawyków żywieniowych w ujęciu psychologicznym

Moduł 2
Jak ocenić, na którym etapie procesu zmiany jesteśmy oraz jak skutecznie przejść przez poszczególne jego etapy, aby utrwalić nowe zachowania żywieniowe i nie wrócić do poprzednich.

Pułapki umysłu

Moduł 3
W jaki sposób działa ludzki umysł, jak tworzą się myśli i emocje, jak uniknąć zniekształceń poznawczych oraz w jaki sposób nasz mózg przeszkadza nam we wprowadzeniu zmian oraz jak temu zapobiec.

Odzyskiwanie kontroli nad procesem jedzenia

Moduł 4
Jak przestać być podatnym na to, co znajduje się w naszym otoczeniu, jak przenieść kontrolę swoich zachowań do wewnątrz i podejmować świadome decyzje niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziemy.

Błędne koło odchudzania

Moduł 5
Jak znaleźć przyczyny ponownego przybierania na wadze po odchudzaniu, jak temu zapobiec oraz jak zaplanować skuteczną strategię odchudzania na lata (a nie na lato).

Jedzenie pod wpływem stresu

Moduł 6
Podstawy psychologii stresu - jak lepiej sobie z nim radzić i nie podjadać, kiedy się pojawi.

Uzależnienie od cukru

Moduł 7
Na czym polega uzależnienie od cukru oraz jak budować strategię odchudzania w przypadku jego wystąpienia.

Dialog motywujący

Moduł 8
Jak rozmawiać z innymi ludźmi (i z samym sobą), aby wzbudzić motywację do działania i budować silne poczucie sprawczości.

Postępowanie w zaburzeniach odżywiania

Moduł 9
Jakie są przyczyny oraz jak sobie radzić w przypadku anoreksji, bulimii i ortoreksji.

Case study (studium przypadku)

Moduł 10
Wykorzystanie wiedzy zdobytej na szkoleniu w omówieniu case study osób, które mają problem ze skutecznym zrzuceniem masy ciała oraz zaburzonym obrazem swojej sylwetki.
Psychodietetyka Magdy to szkolenie, które pozwoli każdemu spojrzeć na dietę z zupełnie innej perspektywy, tzn. zobaczyć jak wiele znaczy cała "otoczka" stworzona wokół jedzenia.
Psychodietetyka w praktyce to naprawdę świetne szkolenie. Największy plus to fakt, że jest ono przepełnione praktycznymi przykładami, jak wykorzystać teorie w pracy z pacjentem. To jest dla mnie bezcenne jako praktyka, bo po szkoleniu od razu mogłam wprowadzić opisane techniki do swojej pracy. Polecam!
Oby więcej takich szkoleń! Polecam z całego serca 
Jestem po szkoleniu z psychodietetyki w praktyce i jestem oczarowana. Mnóstwo fajnych ciekawostek, tematyka mega interesująca i intuicyjna a Magda to encyklopedia wiedzy. 10/10 

Kto prowadzi kurs

Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk – wykładowczyni akademicka i opiekunka studiów podyplomowych w WSB w Gdańsku, na które miejsca wyprzedają się w kilka minut. Dietetyczka, psychodietetyczka oraz psycholożka zdrowia. Od 2013 r. prowadzi bloga wiem-co-jem.pl, a od 2019 r. swój podcast poświęcony budowaniu zdrowych relacji z jedzeniem. Na co dzień pomaga kobietom w stałej zmianie nawyków żywieniowych oraz wyjściu z błędnego koła odchudzania. Od początku działalności w jej webinarach oraz szkoleniach wzięło udział łącznie kilkanaście tysięcy osób.
Występowała w roli eksperta w programach telewizyjnych oraz na licznych konferencjach, a jej artykuły ukazują się w wielu czasopismach branżowych i lifestyleowych. W 2018 r. została wybrana najbardziej motywującym dietetykiem w Internecie. W 2019 r. założyła własną platformę kursową akademia.wiem-co-jem.pl, na której dzieli się wiedzą z zakresu psychodietetyki i psychologii odchudzania.

Kup kurs teraz za 449 zł

kupuję kurs

FAQ

Kiedy otrzymam dostęp do szkolenia?
Szkolenie ma premierę 22 czerwca o godzinie 21:00. Wówczas wszystkie osoby, które kupiły szkolenie w przedsprzedaży znajdą je w całości na platformie kursowej pod adresem akademia.wiem-co-jem.pl logując się na swoje konto. Po tej dacie dostęp do szkolenia będzie możliwy zaraz po zakupieniu kursu.
Jak długo będę mieć dostęp do szkolenia?
Kupując szkolenie otrzymujesz dożywotni dostęp do jego zawartości.
Kupiłem/am szkolenie - gdzie je znajdę?
Twoje szkolenie znajduje się na platformie akademia.wiem-co-jem.pl po zalogowaniu w panelu „Moje kursy”. Jeśli kupujesz kurs w przedsprzedaży, pojawi się ono na Twoim koncie 22 czerwca o godzinie 21:00.
Nie pamiętam danych do logowania - gdzie je znajdę?
Dane do logowania zostały przesłane na Twojego maila, na który było złożone zamówienie. Jeżeli po ich otrzymaniu dokonywałeś/aś zmiany hasła, przy następnym logowaniu użyj opcji „Nie pamiętam hasła”, która pozwoli CI na utworzenie nowego hasła do Twojego konta.
Czym się różni "Psychodietetyka w praktyce" od Kursu Skutecznego Odchudzania?
Kurs Skutecznego Odchudzania to 6-tygodniowy program w trakcie którego uczestnicy szukają przyczyn przybierania na wadze, uczą się budowania nowych strategii w zgodzie ze sobą i ze swoimi możliwościami, a następnie wdrażają je w życie. Kurs ten jest ukierunkowany na to, aby pomóc osobom borykającym się z nadprogramowymi kilogramami w ich utracie. Z kolei „Psychodietetyka w praktyce” to kurs, którego celem jest przekazanie wiedzy z zakresu psychodietetyki i psychologii na temat związków pomiędzy ludzką psychiką a wyborami żywieniowymi, kontrolą procesu jedzenia, nadwagą i zaburzeniami odżywiania. Kurs jest przeznaczony nie tylko dla osób, które chcą schudnąć, ale również dla dietetyków, studentów dietetyki, trenerów, specjalistów zajmujących się zmianą nawyków żywieniowych oraz osób, które interesują się psychologią odchudzania. Kurs trwa 7 godzin i jest uwieńczony certyfikatem uczestnictwa.
chevron-down