Psychodietetyka w praktyce

Poznaj tajniki psychologii odchudzania i uzyskaj trwałe efekty u siebie lub swoich pacjentów (bez diet i efektu jo-jo).

Kurs stworzyła Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, dietetyczka, psychodietetyczka, wykładowczyni akademicka i twórczyni jednych z najpopularniejszych szkoleń z psychodietetyki w Polsce.

Kurs online: Psychodietetyka w praktyce

Kup kurs teraz za: 449,00 Kupuję kurs

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

Jesteś dietetykiem

i chcesz uzyskiwać lepsze efekty wśród swoich podopiecznych, dzięki psychologicznemu podejściu do diety. Przekonaj się, że już niewielka zmiana w prowadzeniu rozmowy może wpłynąć na wzrost motywacji u Twoich podopiecznych.

Jesteś studentem dietetyki

i czujesz, że na studiach jest za mało praktyki i wiedzy na temat tego, jak rozmawiać z przyszłymi pacjentami. W trakcie szkolenia poznasz praktyczne i skuteczne metody prowadzenia rozmowy, dzięki którym szybciej odnajdziesz się na rynku pracy.

Jesteś trenerem

i chcesz nieść pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u swoich podopiecznych. Pracujesz z klientami, ale masz wrażenie, że Twoje wysiłki idą na marne przez ich złe podejście do diety? Naucz się wydobywać i wzmacniać motywację, która pomoże Twoim podopiecznym osiągnąć założone cele.

Po zakończeniu kursu będziesz wiedzieć:

Ikona mózgu
W jaki sposób tworzą się Twoje myśli, przekonania i emocje oraz jak funkcjonuje Twój umysł.

W końcu każde odstępstwo od diety poprzedza myśl, aby to zrobić. Znając zasady, na podstawie których powstają procesy myślowe, będziesz w stanie przejąć nad nimi kontrolę i nie ulegać pokusom. Nie znając tych mechanizmów – znów możesz skusić się na podjadanie, mimo że bardzo tego nie chcesz.
W jaki sposób krok po kroku postępować w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem.

Dzięki temu będziesz w stanie pomóc sobie lub swoim pacjentom, przekazując im sprawdzone sposoby postępowania, oparte na rzetelnej wiedzy naukowej. W innym przypadku podejmowanie prób i błędów może Ci zając znacznie więcej czasu i energii.
W jaki sposób skutecznie motywować siebie i innych do wprowadzania zmian oraz jak budować trwałe nawyki na lata.

Poznasz dwie najskuteczniejsze techniki motywowania, które są stosowane w ośrodkach zdrowia na całym świecie oraz kompletny schemat procesu zmiany i budowania nawyków wraz z informacjami, co zrobić, aby przejść z jednego etapu do kolejnego.
W kursie online „PSYCHODIETETYKA W PRAKTYCE” wyselekcjonowałam najbardziej praktyczną wiedzę z zakresu psychologii odchudzania i dietetyki. Dzięki niej zrozumiesz co naprawdę jest przyczyną przybierania na wadze i dowiesz się, jak planować proces odchudzania, aby był trwały i skuteczny.

Plan szkolenia

 • Wstęp do psychodietetyki

  Moduł 1

  Czym jest psychodietetyka i jak może nam pomóc, czym różni się od dietetyki oraz dlaczego każdy dietetyk powinien znać podstawy psychologii.

 • Zmiana nawyków żywieniowych w ujęciu psychologicznym

  Moduł 2

  Jak ocenić, na którym etapie procesu zmiany jesteśmy oraz jak skutecznie przejść przez poszczególne jego etapy, aby utrwalić nowe zachowania żywieniowe i nie wrócić do poprzednich.

 • Pułapki umysłu

  Moduł 3

  W jaki sposób działa ludzki umysł, jak tworzą się myśli i emocje, jak uniknąć zniekształceń poznawczych oraz w jaki sposób nasz mózg przeszkadza nam we wprowadzeniu zmian oraz jak temu zapobiec.

 • Odzyskiwanie kontroli nad procesem jedzenia

  Moduł 4

  Jak przestać być podatnym na to, co znajduje się w naszym otoczeniu, jak przenieść kontrolę swoich zachowań do wewnątrz i podejmować świadome decyzje niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziemy.

 • Błędne koło odchudzania

  Moduł 5

  Jak znaleźć przyczyny ponownego przybierania na wadze po odchudzaniu, jak temu zapobiec oraz jak zaplanować skuteczną strategię odchudzania na lata (a nie na lato).

 • Jedzenie pod wpływem stresu

  Moduł 6

  Podstawy psychologii stresu - jak lepiej sobie z nim radzić i nie podjadać, kiedy się pojawi.

 • Uzależnienie od cukru

  Moduł 7

  Na czym polega uzależnienie od cukru oraz jak budować strategię odchudzania w przypadku jego wystąpienia.

 • Dialog motywujący

  Moduł 8

  Jak rozmawiać z innymi ludźmi (i z samym sobą), aby wzbudzić motywację do działania i budować silne poczucie sprawczości.

 • Postępowanie w zaburzeniach odżywiania

  Moduł 9

  Jakie są przyczyny oraz jak sobie radzić w przypadku anoreksji, bulimii i ortoreksji.

 • Case study (studium przypadku)

  Moduł 10

  Wykorzystanie wiedzy zdobytej na szkoleniu w omówieniu case study osób, które mają problem ze skutecznym zrzuceniem masy ciała oraz zaburzonym obrazem swojej sylwetki.

Oto, co otrzymasz, dołączając do kursu
“Psychodietetyka w praktyce”

Kurs online: Psychodietetyka w praktyce
 • Kurs online “Psychodietetyka w praktyce”

  To praktyczny kurs, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces budowania pewności siebie, stawiania granic i formułowania asertywnych komunikatów.
 • 10 lekcji o maksymalnej długości odcinka serialu

  Dzięki temu bez problemu wygospodarujesz czas na przerobienie kursu i nie będziesz go odkładać na później.
 • Materiały ćwiczeniowe w PDF do pracy własnej

  Wypełniając je odkryjesz przyczyny przez które trudno jest Ci być asertywnym i nauczysz się jak to zmienić.
 • Prezentacje do każdej lekcji

  Będziesz mogła zajrzeć do lekcji w każdym momencie, bez konieczności oglądania całego wideo.
 • Dożywotni dostęp do kursu i jego aktualizacji

  ​Płacisz tylko raz i masz dostęp tak długo, jak Akademia Wiem co jem będzie istnieć.
 • Dostęp na żądanie 24/7

  ​Loguj się, kiedy chcesz, skąd chcesz i zawsze miej dostęp do najnowszych materiałów.

Zobacz opinie kursantów

 • Stopniowe i baczne obserwowanie siebie i swoich emocji, jak również pełne zrozumienie dlaczego takie rzeczy się dzieją, pozwoliło mi odzyskać kontrole nad moim odżywianiem. Udało mi się pokonać ten ciężar “jedzenia”, które z początkowego fajnego zdrowego hobby przekształcał się w pewna niezdrowa obsesje, zmartwienie. Dzięki kursowi o psychodietetyce, odwróciłam nieco swoja uwagę i poświeciłam najwięcej czasu samej sobie. Efekty były widoczne bardzo szybko, a podjadanie powoli zaczyna być kontrolowane. Jak wspomniałam tez wcześniej, kurs ten jest jednoczenie bardzo kompletny, ale tez inspirujący.

 • Efektywniej pomagam pacjentom w budowaniu pewności siebie i buduję w nich poczucie sprawczości. Nauczyłam się także przerzucać odpowiedzialność za efekty ze mnie – na pacjenta. No i staram się nie narzucać gotowych rozwiązań i odciąć się od dawania zaleceń…. To zdecydowanie najtrudniejsze. Ale wiem o co pytać i jak reagować na pytania pacjentów dzięki czemu pacjenci sami dochodzą do najlepszych dla siebie rozwiązań. Kurs perełka :)

 • Kurs “Psychodietetyka w praktyce” pozwolił mi zmienić nastawienie do odchudzania i diety w ogóle. Nigdy nie sądziłam, że aspekt psychologiczny ma aż taki wpływ na nasze zachowania dietetyczne. Jako osoba z zaburzeniami odżywiania uważam, że nie mogłam lepiej zainwestować pieniędzy.

 • Uczestniczyłam w szkoleniu Psychodietetyka w praktyce i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzę swój gabinet psychodietetyczny i rzeczywiście wyniosłam z niego mnóstwo wiedzy i inspiracji do tego jak postępować w praktyce ze swoimi podopiecznymi. Bardzo dobrze przekazana wiedza, trafne przykłady z życia no i energiczna prowadząca, która zachwyciła mnie wiedzą, skrupulatnością i podejściem do pracy.

 • “Psychodietetyka w praktyce” w formie stacjonarnej w Rzeszowie to absolutnie najlepsze szkolenie na jakim byłam! Duża dawka wiedzy, wspaniała atmosfera, praktyczne przykłady i wskazówki.

 • Ogromnie się cieszę, że miałam możliwość uczestniczyć w kursie Psychodietetyka w praktyce. Mega wartościowa wiedza przekazana w niezwykle jasny i zrozumiały sposób. Gorąco polecam!

 • Nie sztuką jest posiadać dużą wiedzę i przeczytać bibliotekę książek. Prawdziwą sztuką jest nie uśpić człowieka przez 7 godzin szkolenia. Magda, gratuluję świetnego szkolenia! Psychodietetyka to temat bardzo ważny, a jednocześnie pomijany na studiach. Gdyby tylko wykładowcy na uczelniach mówili o dietetyce z taką pasją…

 • Mimo pięknej pogody dzisiejszy dzień spędziłem na szkoleniu u Magdy Hajkiewicz. Jeśli szukacie wartościowego szkolenia z psychodietetyki to polecam – dużo praktycznych informacji i świetny sposób prowadzenia.

 • Kto prowadzi kurs

  Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk – wykładowczyni akademicka i opiekunka studiów podyplomowych w WSB w Gdańsku, na które miejsca wyprzedają się w kilka minut.

  Dietetyczka, psychodietetyczka oraz psycholożka zdrowia. Od 2013 r. prowadzi bloga wiem-co-jem.pl, a od 2019 r. swój podcast poświęcony budowaniu zdrowych relacji z jedzeniem.

  Na co dzień pomaga kobietom w stałej zmianie nawyków żywieniowych oraz wyjściu z błędnego koła odchudzania.

  Od początku działalności w jej webinarach oraz szkoleniach wzięło udział łącznie kilkanaście tysięcy osób.

  Występowała w roli eksperta w programach telewizyjnych oraz na licznych konferencjach, a jej artykuły ukazują się w wielu czasopismach branżowych i lifestyleowych.

  W 2018 r. została wybrana najbardziej motywującym dietetykiem w Internecie. W 2019 r. założyła własną platformę kursową akademia.wiem-co-jem.pl, na której dzieli się wiedzą z zakresu psychodietetyki i psychologii odchudzania.
  Na zdjęciu: Magdalena Hajkiewicz

  Masz pytania?

  Zobacz czy znajdziesz na nie odpowiedź w poniższym FAQ.

  Jeżeli nie znalazłaś interesującej Cię odpowiedzi - napisz do nas na maila hello@wiem-co-jem.pl

  • Coś nie działa

   Jeżeli zauważyłaś nieprawidłowe działanie platformy napisz do nas na pomoc@wiem-co-jem.pl.

  • Czy kurs online jest dla mnie i czy ogarnę to technicznie? Nigdy z czegoś takiego nie korzystałam/em.

   Szczerze mówiąc sama nie wiedziałam z czym to się je, dopóki nie spróbowałam wzięcia udziału w pierwszym kursie. Po zakupie okazało się, że jest to po prostu wygodniejsza forma szkolenia, którą mogę obejrzeć sobie z domu spod ciepłego kocyka lub z każdego innego miejsca, w którym aktualnie jestem. Kurs online daje możliwość zdobywania wiedzy w przyjemny i wygodny sposób. Jeśli pojawiłyby się jakiekolwiek problemy techniczne – możesz kontaktować się pod numerem 533 216 286 lub mailowo kursy@wiem-co-jem.pl, pod którym pomoże Ci Kuba (od spraw technicznych) lub ja – Magda Hajkiewicz.

  • Na jak długo otrzymam dostęp do szkolenia?

   Po zakupie otrzymasz dożywotni dostęp do szkolenia ;)

  • Czy otrzymam certyfikat?

   Oczywiście, że tak! Certyfikat w formie cyfrowej jest automatycznie generowany po oznaczeniu każdej lekcji jako „ukończona”. Aby go pobrać należy wejść na stronę główną danego kursu.

  • W jaki sposób otrzymam dostęp do akademii?

   W trakcie zakupu na platformie możesz zalogować się na platformę lub stworzyć nowe konto. Po zapłaceniu kurs znajdziesz w zakładce “Panel kursanta” > “Moje kursy”